Karşıyaka Asansörlü Taşımacılık

Karşıyaka asansörlü taşımacılık


Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak özellikle evden eve taşımacılık sektöründe çok ciddi gelişmelerin yaşandığını ifade edebiliriz. İnsanların taşıma sorununu, çok pratik bir şekilde halledebilmesi ve bu konuda profesyonel destek alabilmesi sayesinde sorunsuz bir şekilde taşıma işlemlerinin yapılabilmesi sağlanmaktadır.

Bu konuda hizmet veren firmalar göz önünde bulundurulduğunda başta teknolojik gelişmelerden faydalanmış olan firmaların daha fazla tercih edildiği bilinmektedir.
Bu teknolojik gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda en fazla rağbetin şeklinde oluştuğunu ifade etmemiz mümkün olacaktır.

Yıllar önce yapılan eski usul taşımacılık sırasında evde paketlenen eşyalar insan gücü kullanılarak apartmandan araca yüklenmekteydi. Bu durumda eşyalar her ne kadar doğru bir şekilde paketleniyor olmuş olsa da taşıma sırasında çeşitli sorunların ortaya çıkabilmesi mümkün olmaktaydı. Taşıma işini yapan personeller evden aldıkları eşyaları merdiven boşluğundan sırtlarında aşağıya indirmek zorunda kaldıklarından dolayı bu aşamada eşyalarda çeşitli hasarlar oluşabilmektedir.


Bu durum taşıma yapan kişinin elinde olmadan da ortaya çıkabilmektedir. Özellikle Karşıyaka bölgesinde bulunan apartmanların yüksek katlı olmasına rağmen merdivenlerin çok geniş olmamasından dolayı, taşıma sırasında çok büyük sorunlar yaşanabilmektedir. Bu durumda taşınmak zorunda olan eşyalar, merdiven boşluklarındaki kenarlara çarparak çok ciddi bir şekilde hasar almaları söz konusu olabilmektedir. Ayrıca çok büyük eşyaların tek parça halinde indirilememesinden dolayı demonte hale getirilerek indirilmesi de söz konusu olabilmektedir. Tüm bu işlemler, eşyanın çeşitli zararlar görmesine neden olabilecek türden çalışmalar olarak değerlendirilebilir.


Asansörlü taşımacılık


Bu gibi insan gücünün kullanılarak yapılan taşıma işlemlerinde en büyük problemlerin başında zaman ve para kaybı gelmektedir. Eşyaların taşınabilmesi için çok fazla adam ve çok daha fazla zaman gerekeceğinden dolayı taşıma için yapacağınız ödeme miktarının da çok ciddi bir şekilde artacağını bilmeniz gerekecektir.

Bu kapsamda belki de onlarca insan gücü kullanıldıktan sonra taşıma işleminin gerçekleşebileceğini görebilirsiniz.
Karşıyaka asansörlü taşımacılık hizmetinde tüm bu sorunlardan kurtulabileceğinizi ve pratik bir şekilde taşıma işlemlerini yaptırabileceğinizi bilmelisiniz.

Asansör kullanılan taşıma işlemlerinde, evden çıkartılan tüm eşyaları merdiven boşluğundan değil tamamen apartmanın dış cephesinden taşınmasını sağlayacağından dolayı çok büyük avantajlar sağlanacaktır. Asansör sistemi genel olarak ele alındığında bir nevi vinç sistemini benzetilebilir.

Bu sistem sayesinde apartmanda bulunan eşyalar aşağıya indirilebileceği gibi bu işlemin ardından aşağıdaki eşyalar yeni apartman dairesine de kolaylıkla çıkartılabilecektir.
Asansör sistemi sayesinde merdiven boşlukları, ne kadar dar olursa olsun ya da evden taşınacak eşyaların büyüklükleri ne kadar fazla olursa olsun fark etmeksizin kolay bir şekilde taşınabilmesi mümkün olacaktır.


Taşıma yapılacak kat sayısı
Karşıyaka asansörlü taşımacılık hizmetinden faydalanırken dikkat edilmesi gereken bir husus da eşyaların taşındığı ve daha sonra nakil edileceği evin hangi katlarda olduğudur. Özellikle her asansörün belirli bir kata kadar çıkabilmesi mümkün olacağından dolayı çok yüksek katlarda bulunan bir ev taşıyor ya da düşük katta oturmanıza rağmen, taşındığınız evin çok yüksek katlarda bulunuyor olması durumunda daha yüksek asansörlerin temin edilmesi gerekecektir.


Yüksek katlardan yapılacak olan taşıma işlemlerinde asansörün tam olarak kata çıkmaması durumunda taşıma işleminin gerçekleşmesi mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı taşıma şirketine, evinizin kaçıncı katta olduğunu söyleyerek bu kata uygun yükseklikteki bir asansörün temin edilmesine sağlamalısınız. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise apartmanın altında bulunan boşlukların ya da işyeri ve benzeri yapıların da dikkate alınması gerektiğidir.


Son dönemlerde “kat farkı” olarak isimlendirilen bu tür yapılar göz önünde bulundurulmadan katsayısı belirtildiğinden dolayı çok ciddi sorunlar yaşanabilmektedir.

Özellikle yapısal olarak apartmanın 6. Katında olmasına rağmen, apartmanın altında 2 kat yüksekliğinde işyeri ya da kot farkının bulunması gibi bir durumun olması halinde asansörlü taşıma hizmetinin de bu yüksekliğe çıkabilecek kadar uzun olması gerekecektir. Bu anlamda ele alındığında sizin evinizin bulunduğu kat 6 değil, 8. kat olarak düşünülmelidir.

Bu durumda asansörün 6 kata kadar yükselebileceği bir durum söz konusuysa, sizin evinize ulaşabilmesi mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı taşıma işleminin de gerçekleşmesi söz konusu olamayacaktır.
Büyük mobilyaları daha kolay taşıyabilirsiniz


Asansörlü taşıma işlemlerinde büyük mobilya ya da farklı nesnelerin sökülmesine gerek kalmayacaktır. Bu tür eşyaların sadece iyi bir şekilde paketlenerek asansör yardımı ile aşağıya indirilmesi sağlanması yeterli olacaktır. Taşıma sırasında kullanılan asansörler genellikle apartmanın uygun bir bölümüne yerleştirilmektedir.

Bu alanın zemin kısmının özellikle düz olması gerektiği bilinmektedir. Asansör sisteminin kurulacağı vinç sisteminin düzgün bir şekilde yere sabitlenmesi gerekeceğinden dolayı, alanda çok fazla eğim varsa bu işlemin gerçekleştirilememesi mümkün olabilecektir.


Bununla birlikte apartmanın dış yüzüne bakan bir alanda pencere ya da balkon bulunuyor olması da gerekmektedir. Ev içerisinde paketlenen ve taşımaya hazırlanan eşyaların tamamı bu alanlardan asansöre yüklenerek nakliye aracına gönderilmektedir. Karşıyaka asansörlü taşımacılık hizmetinde eşyalarınıza herhangi bir zarar verilmeden ve çok fazla insan gücünü kullanmaya gerek kalmadan işlemlerinin tamamlanabilmesi sağlanacaktır. Özellikle eşyaların dar ve alçak merdiven boşluklarından taşınma zorunluluğu olmayacağından dolayı bu eşyaların herhangi bir deformasyona maruz kalması da söz konusu olmayacaktır.


Ayrıca çok fazla sayıda insan gücünün gerekli olmayacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durum hem daha ekonomik bir taşıma işlemine hem de daha kısa sürecek bir nakliye sürecine yardımcı olacaktır. Çok sayıda insanın kullanılması gerektiği durumlarda her kişi için ayrı ayrı ücret ödeyeceğinizden dolayı taşıma işlemine çok yüksek miktarlarda yaptıra bilmeniz söz konusu olabilecektir. Fakat asansörlü taşıma sistemlerinde minimum insan gücü gerekeceğinden dolayı çok daha düşük miktarlar ödemek durumunda kalacaksınız.

Bununla birlikte taşıma sırasında insan gücünün kullanılmıyor olması daha hızlı bir taşıma işleminin gerçekleşebileceği anlamına gelecektir. Bu kapsamda ele alındığında belki de insan gücü kullanılarak 7-8 saatte taşınabilecek bir evin sadece birkaç saatlik süre içerisinde kolaylıkla taşınabilmesi mümkün olacaktır. Bu taşınma süreci ne kadar kısa olursa sizin normal hayatınıza geri dönmeniz de o kadar kolay olacaktır.
Karşıyaka asansörlü taşımacılık hizmeti sayesinde bu tür problemlerle karşılaşmadan kolay ve pratik bir şekilde eşyalarınızı taşıyabileceksiniz.

Özellikle son dönemde yaşanan gelişmeler göz önünde bulundurularak asansörlü taşımacılığın daha sık bir şekilde tercih edildiği bilinmekte ve bu sayede birçok insanın çok rahat bir şekilde evini taşıdığı fark edilmektedir. Hatta bu durum insanların taşınma korkusunu da büyük ölçüde azaltmıştır. Uzun süre taşınmayı düşünen insanlar asansörlü taşımacılık sistemi sayesinde kısa bir süre içerisinde hızlı bir şekilde taşınma işlemlerini gerçekleştirebildiğinden dolayı herhangi bir pürüz olmadan hızlı bir şekilde taşınma işlemleri yapılmaktadır.


Bu durumda hem zaman kaybının önüne geçilmiş olacak hem ekonomik kayıp önlenmiş olacak hem de daha güvenli bir taşıma işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Unutulmamalıdır ki bir taşıma sırasında ortada bulunan insanların sayısının fazla olması aynı zamanda yaşanabilecek kaza ihtimalini de o derece arttıracaktır. Bundan dolayı bu tür işlemler sırasında asansörlü taşımacılık tercih edilerek çok daha kolay bir şekilde işlemlerin yapılabilmesi sağlanmalıdır.

16 Yorum

 • Hatice Yıldırım

  Mart 6, 2021 - 12:33 pm

  tüm isteklerimiz ile ilgilendi ve en uygun fiyatı ve garantiyi sundular. Oldukça temiz çalıştılar eşyalarım çok ağır ve hassas olmasına rağmen hiç sorun olmadı. Kesinlikle çok memnun kaldık. Fiyat, kalite ve samimiyet açısından çok iyi bir firma çok teşekkür ederim.

 • Murat Turan

  Mart 6, 2021 - 12:33 pm

  çok teşekkür ederim. Taşınma öncesi ve sonrası sürekli iletişim kurdu. Ben taşınma işleminde bütün eşyaların paketlemesini firma tarafından yapılmasını istedim eşyalar tek tek paketlenip koli halinde ambalajlanıp sağlam şekilde teslim ettiler memnun kaldım teşekkürler tekrar.

 • Zeki acur

  Mart 6, 2021 - 12:34 pm

  Tam saatinde 4 kisilik cok efendi bir ekip geldi,hızlıca evi kontrol edip cok basarili bir sekilde toparlayip cok guzelce paketlediler. Bircok eksigimizi giderdiler. Ne rica ettiysek yaptilar ve ekstra ucret almadilar. Hicbir sekilde işi aksatmadan cok özenli calistilar. Hicbir esyam ve tasima sirasinda bina icleri zarar gormedi. Aldiklari ucret sonuna kadar helal olsun. Tekrar boyle bir işim olursa “Karşıyaka nakliyat”i tercih ederim. İyiki sizinle calistik. Basarilarinizin devamini dilerim. Hayirli bereketli işler dilerim. ekibe sonsuz tesekkur ederim.

 • Mustafa Akyüz

  Mart 6, 2021 - 12:35 pm

  İstediğim saatte geldiler, çok titiz bir şekilde taşıma işlemi gerçekleşti.
  Paketleme, kırmadan dökmeden taşıma ve on numara müşteri memnuniyeti.
  Herkese tavsiye ederim.
  ekibe çok teşekkür ediyorum.

 • Umut kuzu

  Mart 6, 2021 - 12:35 pm

  ekibi çok yormamıza rağmen onlar bizi yormadılar. Huzur içinde taşındık hatta 2 kere gidip gelmek durumunda kalınmasına rağmen hiç sorun çıkmadan günü bitirdik. Temiz bir taşınma oldu, tavsiye ediyorum. Teşekkürler.

 • Mehmet gür

  Mart 6, 2021 - 12:36 pm

  Karşıyaka nakliyat başarılı bir firma, makul fiyat garantisi, işinin ehli ve güler yüzlü arkadaşlar. Eşyalarımda hiç bir problem olmadan özenli bir şekilde taşıdılar bu yüzden ekbe çok teşekkürler.

 • Mahmut çatal

  Mart 6, 2021 - 12:37 pm

  Karşıyaka nakliyata her şey için teşekkür ederiz, vaktinde iş aldılar ve güler yüzlü insanlar.
  Sanki kendi eşyaları gibi düzenli ve istekli yaptılar her şeyi. 10 üzerinden 10.

 • Ömer Öztunç

  Mart 6, 2021 - 12:38 pm

  Ekip olarak harika iş çıkarttılar. Söyledikleri her şeyi yerine getirdiler, hiç bir sürpriz durumla karşılaşmadık. Ekstra isteklerimizi geri çevirmeden yerine getirdiler. arkadaşlar çok dikkatli, düzenli ve pratik çalışıyorlar. Hiç bir eşyamıza zarar gelmedi, taşınma işimizi kusursuz şekilde gerçekleştirdikleri için Karşıyaka Nakliyat ekibine çok teşekkür ediyoruz..!

 • Ahmet İnce

  Mart 6, 2021 - 12:39 pm

  Birkaç firmadan teklif aldım, yorumlara bakıp Karşıyaka nakliyatı seçtim. İyi ki bu firma ile iş yapmışım, güler yüzlü, temiz, titiz ve özenle evi taşıdılar. Ve beklediğimden hızlı bitirdiler, gerçekten ellerine sağlık, teşekkür ederim.

 • Onur Tokatlı

  Mart 6, 2021 - 12:39 pm

  Firmanın çalışanları harika insanlar. Hem samimi hem de güler yüzlü işini iyi bilen ve saygıyla davranan insanlar. Ayrıca taşınan insanin ruh halini de harika yönetiyorlar. tüm ekip harika çalıştılar. Bu fiyata inanılmaz başarılı ve güzel servis. Tekrar tekrar çok teşekkürler. Ayrıca bu harika internet sitesini de tebrik ederim. Herkesin emeğine sağlık.

 • Ahmet Göktaş

  Mart 6, 2021 - 12:40 pm

  Firma çalışanları gayet başarılı ve mütavazi insanlar evinizi gönül rahatlığıyla taşıtabilirsiniz hiçbir ricamızı kırmadılar. Ellerine kollarına yürekletine sağlık KARŞIYAKA NAKLİYATI herekese tavsiye ediyorum.

 • Mehmet yıldız

  Mart 6, 2021 - 12:41 pm

  Karsiyaka Nakliyata çok teşekkür ederiz. Çalışan arkadaşlar bize çok yardımcı oldular ekstra taleplerimize rağmen bizi kırmadılar. Gerçekten iyi iş çıktı herkese çok çok teşekkür ederiz.

 • Mahir Güven

  Mart 6, 2021 - 12:42 pm

  Firma dediği saatte dediği gibi eşyalara zarar vermeden profesyonel bir taşıma gerçekleştirdiler. Karşıyaka nakliyat Teşekkür ederim.

 • Hakan gül

  Mart 6, 2021 - 12:43 pm

  Cok memnun kaldik bundan sonrasinda tavsiye edebilecegimiz bir hizmet aldik
  Cok tesekkurler
  Karşıyaka nakliyat tesekkurler , ekibi harikaydi.👍😃

 • Gülşah Öztekin

  Mart 6, 2021 - 12:44 pm

  Tam zamanında geldiler. Çok sessiz, sakin ve titiz iş yaptılar. Eşyaları özenle paketlediler. Hiç sorun yaşamadık, çok memnun kaldık ve tavsiye ederiz.👍👍😀😀

 • selamiyurttas

  Mayıs 14, 2021 - 1:03 pm

  hizmet olarak gerçekten gelen ekip çok iyi bir ekipti eşyalarımızı çok temiz taşıdılar gerçektengüvenilir bir firma teşekürler hasret nakliyat

Bir Yorum Gönder

Mesaj Gönder
WhatsApp
İzmir Hasret Evden Eve Nakliyat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?